Бер 01

 Скімінг –  явище з бородою. Перші «бомбардири банкоматів» – скіммінгери більш-менш масово почали у нас «стригти купони» ще в 1994-95 роках. На тодішньому техрівні.
Звичка ж людей забувати випадки, коли їх робили «лохами», провокує циклічне «лохотронство». Так час від часу знову й знову виринають із забуття всілякі наперсточники, кидали та фінансові піраміди. У нових версіях чи й у добре забутих старих. Незгасно живуще у нас, здається, тільки політичне кидалово.

Отож, у скімер-мена два завдання: головне – зчитати магнітну картку користувача банкоматом за допомогою скімера, підробленого під «непомітну» накладку на віконце банкомата; друге – дізнатися PIN-код за допомогою накладної клавіатури (в деяких випадках – міні-відеокамерою, прихованою поруч).

Порятунок від скімінгу:
– увага до зовнішнього вигляду віконця прийому картки (це реально щоправда лише в разі, якщо користуєшся не випадковими, а певними банкоматами постійно. За помічений скімер і дзвінок до банку, до речі, банки видають винагороду – $300-500.
– користування не магнітною, а чіповою – смарткарткою.
– не користуватись випадковими банкоматами у нічний час.
– замовляти послугу СМС-повідомлень про будь-які трансакції на вашому рахунку. Тоді ви зможете вчасно заблокувати свій рахунок.
– виставляєте у банку добовий ліміт на грошову суму, яку можна зняти з вашого рахунку.

ЖЖ свідчить – скімінгери знову активізуватися в Києві.
Тож аби озброїтись знанням проблеми більш комплексно, знайомитесь із видами скімерів та колективною точкою зору щодо цієї проблеми:
«Внимание! Будьте бдительны»
yranib пише до ua_bank  

   Банкомат без накладки (скімера)                          Банкомат зі скімером
        

Ну, а якщо гроші з вашого рахунку спробують украсти без скімера, то це може бути приблизно так – «Самый простой способ украсть деньги с вашей кредитки (15 фото)»  

Лют 21

Технічний рульож продовжує вручати людству сюрпризи. Важко втриматись від подивованих «вау!»
Маніпулювання із планетою і картографічні подорожі по ній зробила звичними мапа Google. Невдовзі з Гугл-овою допомогою можна буде подорожувати не схематично, а більш захопливо і майже «реалістично»  – інтерактивно і тривимірно. Досі неймовірні речі стають реальністю завдяки потоковому відео.

Цією новиною був шокований трохи раніше технічно підкутий zvjazkovyj , я ж осьде нині. Але ліпше не ваукати, а уздріти. Подорожувати всередині відео можна мишкою прямо під час програвання ролика:

http://demos.immersivemedia.com/

Для англонемовних зручніше буде отамочки –  http://photodealer.ru/news/revolyuciya-potokovogo-video

Ера матриці нависає, панове!

P.S.
Показав нові можливості “оглядання” всередині відео 6-літній доньці. Перща реакція – зацікавлення. Трохи поюзала – розчарування. Її резюме: аби можна було ще й міняти це відео по-своєму, а воно приймало зміни і реагувало на них 
 
Так що те, що для нас “шок”, для “матричного” покоління – “малавата будет!”