Лют 24

Спорт – хліб патріотизму. І м’ясо політиканства.
Попри елементи популярного силового видовища, билися не просто два спортсмени, змагалися самолюбствами Росія з Україною. З російських форумних обговорень свіжого поєдинку, вибачте – смердить, сочиться й капає: гіркота, жовч, спльовуються масні хохлізми, звинувачується негідний Росії ґяур-дагестанець. 

Звичайно ж, класичним «протистоянням» двох держав був би поєдинок Кличка із «волохатим росіянином» (як зве його моя мала донька) – печерним ведмедем-грізлі Валуєвим. У типового «Іванова» з Дагестану (де рясніє Ханами–Султанами та Мустафаєвими-Ібрагімовими) як схожі до російських можна вичленити хіба що 2 риси. Першою може бути зовнішність, другим – відверто реваншистський стиль ведення бою. До втоми, на перших раундах Султан вибухав помстними ударами фактично кожного разу, коли його діставали Кличкові джеби, а потім і удари правицею.

Таким же стилем поведінки грішить чи не упродовж всієї своєї історії реваншистська Раша-імперія. У новітній час Україна нокдаунувала «старшого брата» аперкотом проголошення незалежності. З тих пір будь-які ствердно державницькі дії України зустрічалися аж занадто «адекватними» шаленими випадами з боку еРеФи. Ще б пак, не залежна від імперії сусідка дразнить і муляє однією вже своєю присутністю під боком. Так і хочеться дати їй в «рожу». Причому, не по-професійному, не по-кличківськи, а у такому стилі, який намагався нав’язати в останньому поєдинку російський спортсмен Ібрагімов – влаштувати місиво па-русскі. Добре, що професіонал Кличко не повівся на провокування «атарвацца».

Діяли б таким чином і українські політики (себто, не емоціями, а як профі). Згадати останній візит Ющенка та прем’єрки до Расєі – гарантів фейс російські реваншисти виснажили інтенсивними джебами, а от на Юльці неджентельменськи відірвалися вже щедрими ляпасами лівою-правою-лівою-правою. Притлумлена, фактично нокдаутована Юлька змушена була уникнути подальшого спілкування із будь-ким, взяти тайм-аут і залягти (до понеділка).

Для українських владних політиків поєдинок буде дуже й дуже складним. Адже апріорі перемога гарантована рф-реваншистам. Занадто вже велика різниця у вагових категоріях. І аж занадто довгі руки. Руки-спрути, які обплутали усю українську економіку, звасалили політикум, тримають в опіумному стані ностальгуюче старше покоління та байдужу до живої думки частку молодого.

Так, тут не до перемоги. Але й програти можна гідно, не зрадивши і не здавши з потрохами національні інтереси. І не дозволивши росіянам об’єднати чемпіонські звання та пояси за версіями СНД, РФ(розширена), Нью-СРСР. А ще – належить зберегти пояси за версіями СОТ(WTO), Європа, а можливо – й НАТО…

Так що, піднімайтеся з підлоги, панове політики, ставайте в боксерську стійку і гідно тримайте удари. Гонг сповістив про новий раунд!
         
 
  
фото: © AP/Scanpix
http://drugoi.livejournal.com/2532813.html

Подробиці поєдинку