Бер 02

Маленька «радість» України у повально програшній газовій війні – ми теж можемо перекрити росіянам газ.

Щоправда, не наш, а їхній. Слушна нагода «побрикатися» – майже вся траса спрямованого в обхід України газогону «Південний потік» (скріпленого міцними угодами Росії з європартнерами) проходить все-таки по континентальному шельфу України. Тільки частинка – по шельфу Румунії. Отож – є потреба ще в одній формальності – росіянам треба залучитися згодою цих двох «статистів». Погодити з ними маршрут і проведення екологічної експертизи.

Росіяни впевнені, що заборонити будівництво газогону Україна не зможе. Але ж попсувати формалізмом нерви може ще й як. Адже термін отакого-от «погодження» – аж оди-и-ин рі-і-і-ік.

Хоча, знаючи непрактичність українців гарантового пошиву, на хоча б якось помітні дивіденди годі й розраховувати. Свій підпис у погодженні любий росіянам Ющенко поставить в обмін на обіцянку на півдолара (і на півмісяця) знизити вартість газу для України.

І таким чином прагнення хоча б трохи пригальмувати асфальтно-газовий каток, яким росіяни нахабно плющать Україну, залишаться усього лиш наївними сподіваннями.

http://www.kommersant.ua/doc.html?docId=859313

http://www.pravda.com.ua/news/2008/2/29/72362.htm

Коментувати