Лют 15

Протиборство і взаємопритлумлення політичних шоу-проектів триває. Роздуваються бажані, прикриваються незручні, парад конкурентних успіхів, піар-програшів… Імітація активної роботи…Важко й назвати галузь, у якій тема арешту Рудьковського не стала б топовою, хіба що в сантехнічній (та й у ній уже мабуть з’явилося фахове дослідження на кшталт «Відмінності пливу каналізацій слідчого ізолятора СБУ та Лук’янівського СІЗО на самопочуття Миколи Рудьковського»).

Шаленіючи від збудливогоо аромату смаженого піар-гриля, крутяться навколо підкопченого страждальця колишні коаліційні колеги. Клопочеться біля ніг жертвенного шоу-героя і кишенькова виборювачка прав людини. В даному разі реактивно-швидка допомога по захисту потрібних для партійної справи людей – пані омбудсменша вкотре засвідчує: її пріоритет – права елітної людини.

НУ-НСам же такий піар життєво необхідний, оскільки саме вони – найпряміші спадкоємці майданного сподівання узріти бандитів і корупціонерів за гратами. Добре, з Кучмою без кари вже змирилися; пробачили і хама-Януковича; проковтнули й безкарність відверто нахабного махінатора Ківалова. Майже звикли бо – карна справедливість восторжествовує із точністю до навпаки. Елітним бандитам і корупціонерам – чини-регалії, пам’ятники-медалії, офіціозна шана.

Так чи інакше, корупцією вищі державні мужі взаємопов’язані нерозривно. Таким чином, ґратувати нікого, бо кого не посади, його «хвости» потягнуть і тебе. Тож і залишається лише видувати трелі у свистки-манки: погрози ув’язненнями за минулі «гріхи» буденно прокручуються як внутрішні перерозподільчо-владні важелі та зовнішні галюциногени для виборців.

Але без м’ясних жертвоприношень «натурпродуктом» все одно не обійдешся – свідченням цього є й тисячолітня світова історія, і новітня також (Кучма успішно розплатився свого часу жертовним м’ясцем Лазаренка). Та й конкуренти піджимають: не відгундосиш милу серцю громадськості пісню відплати за гріхи, нею потішать народні вуха опоненти. Після останніх перевиборчих поразок регіонали точно не втримаються і при нагоді щедро відсимфонять у такт карним суспільним очікуванням.

Як жертовний клондайк примхлива доля обрала соціалістів. Зганьбилися, пороздраконювали усіх симпатиків та ще й у невдахи втрапили. Формально жертовно спраглим розв’язала руки не суспільна антипатія до соціалістів, а їхнє відлучення від депутатської недоторканності та активного політичного життя. Врятує ж СПУ хіба що навсебічне шантажування огульними викриттями, а також те, що їхні найпривабливіші уламки все ще ситуативно затребувані і для декого ще згодяться «на підметки».

Зокрема, Рудьковський. Саме зараз триває його ліплення.

Закони піар-жанру вищої політики – грати на наївній громадськості, як на старих цимбалах. Аби відмитися і потім успішно реінкарнуватися, Рудьковський змушений діяти згідно з ними. Йому зараз конче важливо ламати образ. Досі він ґоґорився півнем, гріб копитами, як баский мерин. Нестримний, вибуховий, готовий будь-якої миті відгавкатися, дати відсіч звинуваченням. Викриті факти нахабного транжирства і кобельської поведінки чудово лягли на той образ, посиливши його – хтивий мачо, ковбой і транжир. Таких не шкода – посадять, то й по заслугах.

    

Але тепер – після відповідних регіональницьких піар-кореляцій, новий образ має викликати співчуття, жаль. Хвора, знесилена людина, яку жорстка влада безжально репресує. А щодо колишніх хтивих вояжів із коханками – погляньте, людоньки добрі, хіба міг оцей немічний інвалід у колясці красти і транжирити, та він же потребує соціального захисту, благодійної допомоги на лікування, опіки держави. А натомість він зазнає лиш знущань і поневірянь з боку ненависної влади.

Рудьковський за гратами    

Отак і ліпиться оновлений герой політичного паркету. Хеппі-ендом може стати подальше розквітнення цього Попелюша на котрійсь із показово чільних посад Партії регіонів. Але лише у разі виключно успішного піарного резонансу.

Соціалісти намагаються уривати шматки із гарячого піар-пирога й собі, але їх мало хто чує. Й схоже, хочуть чути все менше. А на «страждальця» явно поклали око: в разі успішного відмивання його підберуть як Шуфрича. Регіоналам потрібні скандалісти й крикуни – їм брак кадрів дошкуляє. ПР зазнало й зазнає немало втрат (в тому числі й глашатайних): наслідки перевиборів, Кушнарьов, Богатирьова, загроза втрати команди Ахметова… Шуфрич із Мірошниченком та Тарасик із Ганнусею ситуацію на потрібній крикливій ноті не втримають.

Інший уламок та потенційний заґратосид – Цушко – для відмивання продукт малоконкурентний. Сам по собі невиразний, та ще й зносився, погас. І возитися з ним накладно, й користатися неефективно. Відтак, його якщо і захищатимуть, то переважно по інерції, бо надто вже багато його «хвостів» між регіоналами застряглі. Тож якщо вже кому й пощастить посидіти трішки (місяців шістко), то може що йому. Як-не-як, гарантовими вустами кримінальну відповідальність було Цушкові обіцяно…

А от Семенюччине соло – під пильним наглядом і опікою, її карта ще не відіграна. Глашатаї із простацько-народним іміджем, колоритним сільським прононсом, що їх сприймають за своїх у низинках і глибинках, регіоналам потрібні не менше, аніж пещені інтелігенти. Та й не тільки регіоналам згодився б такий персонаж, а й тим же НУ-НСам. Тож дуже імовірно, що найближчі події ще подарують громадськості доволі цікаві видовища за участю колоритної Семенючки.

А щодо Рудьковського, більш-менш втішне майбутнє йому забезпечене і без прослизання в обойму ПР. У розв’язці шоу, яке встигли наворочати, президент навряд чи умиротворить ситуацію медаллю, тут вже орден знадобиться. Святого Моїсея-мандрівника. Із наплічними лямками.

Але це так, версії…

17 коментарів до “Мандрувати – так за ґрати: Рудьковський, Цушко, Семенюк…”

mentbuster

8:54 am / 15 Лют 2008

Ви видатний аналітикЪ.
Дякую, посміялася 😉

mentbuster

10:13 pm / 18 Лют 2008

Так в чому там Цушка звинувачують? А то він сам щось не в курсі 😉

zhovanyk

10:39 pm / 18 Лют 2008

1) Стаття 364 Кримінального кодексу – «Зловживання владою або службовим становищем». Її другий пункт зазначає, що таке діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
2) Відповідно до статті 341 Кримінального кодексу, «захоплення будівель чи споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, з метою незаконного користування ними або перешкоджання нормальній роботі підприємств, установ, організацій карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк».

http://4post.com.ua/politics/print/68551.html

mentbuster

10:42 pm / 18 Лют 2008

І що – йому ПРЕД’ЯВИЛИ обвинувачення?! А чому йому самому про це нічого невідомо? Невже заочно пред’явили?!

zhovanyk

11:34 pm / 18 Лют 2008

Та все йому відомо! А формальності із пред”явами – це усього лиш частина гри (ви типу спробуйте пройти по усій бюрократичній твані, зав”язнете на півдорозі).

Загалом, вважаю, що в результаті НІХТО так нікуди й не сяде. Саджати провладних не дасть влада, саджати відлучених від влади не дасть опозиція. Таким чином, і влада, і «опозиція» (так звана) є усього лиш двома протиборствуючими сторонами однієї корупційної медалі. Тобто, і ті, й інші – одним корупційним миром мазані.

mentbuster

12:24 am / 19 Лют 2008

Ви нормальна людина? З головою товаришуєте? Формальності… Якщо вас сусідка звинувачує в згвалтуванні, тому що ви її неякісно трахнули – це одне, і ви сміливо можете послати її лікувати скаженство матки, а ось якщо вас у згвалтуванні сусідки звинувачує слідчий прокуратури – це вже зовсім інша справа 🙂

zhovanyk

12:37 am / 19 Лют 2008

Ми говоримо мабуть про дещо різне.
Формально привід завести справу і посадити Цушка є. Як і приводи пересаджати більшість політиків. Досьє на їхні гріхи регулярно збирається. Зокрема, тією ж СБУ. А от щоб запустити справу в хід, потрібна команда “фас”. І рішення щодо “фасів” приймається якраз політично. І в таких рішеннях (кого обираємо жертвою і чи не оскаржать цей вибір “колеги”) якраз і присутня дебела частка корупції.

mentbuster

1:12 am / 19 Лют 2008

Цушко чистий, як сльоза комсомолки. Зараз Балога через свого подільника Герасименка відчайдушно шукає слідчого, який погодився б пред’явити Цушку обвинувачення, але ніхто ні за яке бабло не погоджується. Нема дурних – звинувачувати людину, в діях якої немає навіть гіпотетичного складу злочину 😉

zhovanyk

9:00 am / 19 Лют 2008

За Вашою версією – прям ідилія виходить. Наміри одного лиходія Балоги розбиваються на друзки об кришталеву чесність оточуючого чиновництва (в т.ч. силового). Ніхто не погоджується плямувати білизну “сльози комсомолки”. Так у нас нарешті настала ера чесності?! А мрачні часи, коли силовики за командою пиляли голови різним Гонгадзе, навіки канули в лету?!

Щодо вашої версії: якщо ніхто ні за яке бабло не погоджується, то може не совісті власної боїться, а чогось іншого? Наприклад, помсти впливових однокоаліціян Цушка (“даху” над ним).

І щодо гіпотетичного: так отже будь-хто може зібрати своїх “бригадних”, силою увірватися до Генпрокуратури, захопити її – і за це ніхто не осмілиться шукати склад злочину в його діях? Про настільки глибоку демократичність нашого суспільства я й не підозрював.

mentbuster

10:49 am / 19 Лют 2008

Ви взагалі-то в курсі, що ГП незаконно захопив Гелетей, а не Цушко? 😉 Ви в курсі, що згідно діючої Інструкції міністр МВС має право БЕЗ ПРЕД’ЯВЛЕННЯ службового посвідчення, в будь-який час для чи ночі – заходити в ГП? Тоді спитайте себе – як же ж це сталося, що Гелетей привів в ГП 250(!!!) своїх людей, а Цушко зайшов туди з 6+1 “беркутами”, і всі ці 250 не насмілилися щось йому зробити? Тому що знали, що він – міністр, що він – МАЄ ПРАВО, а вони – виконували НЕЗАКОННІ накази Гелетея, віддавати які ВІДМОВИЛИСЯ Плюта та Опанасенко 😉

zhovanyk

12:25 pm / 19 Лют 2008

Розумію, що будь-яка із ситуацій не є одноколірною.
Але, чи не схоже це на упереджений суб”єктивізм: винні геть всі навколо – тільки не мій кумир Цушко?
Розумію й Ваше обурення звинуваченнями на адресу поважного соціаліста, але чомусь дві з половиною роти – “250”-х (як Ви кажете) охоронців пильні ЗМІ не помітили, натомість “благородні” дії 6+1 відважних зламників-ведмежатників зафіксували вповні. Здається ж, не Цушко відповідає за охорону ГПУ, а Гелетей. І хто до кого вламувався? До всього – гадаєте виключно правові цілі переслідував Цушко, використовуючи силовиків у своїх суто політичних шоу.
І висновки у даному випадку знову ж таки закономірні – дискусійна правда – посередині. Цушко не чорний, але й не білий та пухнастий, як стверджуєте Ви. Як не крути, він один із політичних корупціонерів, він прибіг на виклик, по дзвінку і по команді “фас” (“наших б”ють!”) і дбав не про торжество права, а про демонстрацію того, чия сила та влада зверху, чий політичний колір крутіший. У “війні” адмінресурсів саме він виступив агресором, використавши той адмінресурс якщо не у власних амбітних, то принаймні у партійних (коаліційних, КЛАНОВИХ) цілях.

mentbuster

12:36 pm / 19 Лют 2008

Він дійсно білий і пухнастий. Не вірите – не треба.
ЗІ. Він давно вже не соціаліст 😉
ЗІІ. Ситуація саме з ГП якраз є з правової точки зору прозорою, як кришталь 🙂

zhovanyk

1:08 pm / 7 Бер 2008

“Рудьковський під крапельницею читає справу”
http://www.pravda.com.ua/news/2008/2/29/72382.htm

zhovanyk

1:21 pm / 7 Бер 2008

“ГПУ не може знайти Цушка – йому загрожує доля Рудковського”
http://www.pravda.com.ua/news/2008/2/29/72383.htm

Звичайно ж, довести, що хтось не “білий та пухнастий” можуть лише суспільно призначені для цього “органи”. Разом з тим, не виключено, що хтось пухнастенький змушений буде трохи пом”яти свій пушок на нарах, допоки роздивляться, а чи дійсно він такий білий, яким вважають його сповнені безмежної симпатії до свого кумира палкі прихильники Цушка…

zhovanyk

1:32 pm / 11 Бер 2008

http://www.pravda.com.ua/news/2008/3/11/72851.htm
“Рудьковського різали дві години”

Тепер йому різатимуть все, що можна, на десятиліття наперед. Аби лиш довше поваландати. А там дивись – коньюнктура моменту (а може ще й політ.номенклатура) поміняється, воно все й вляжеться… 🙂

zhovanyk

1:35 pm / 11 Бер 2008

«Рудьковського незабаром знову відправлять у суд»
http://www.pravda.com.ua/news/2008/3/11/72865.htm

У суд, але ж не на нари…
Туди в результаті не потрапить ніхто з КАСТИ НЕДОТОРКАСТИХ.

zhovanyk

11:05 am / 22 Бер 2008

Ще одну піар-кульку надули. Садовлять Семенючку. Аж на 12 років за грати.
Зрозуміло ж вже зараз, що трохи згодом усі звинувачення будуть розвінчані й заперечені, а звинуваченого знову рядитимуть у білого й пухнастого. Але ж так приємно й самим погратися в імітацію боротьби з корупцією, й опонентів полякати та присмирити, і перед народом замалюватися, начебто виборчі обіцянки – не цяцянки.

http://www.pravda.com.ua/news/2008/3/21/73489.htm
«На Семенюк завели справу за “серце Києва”. Їй загрожує 12 років»

Коментувати