Січ 13

     Настільки обрані призвичаїли народне тло до своїх обраннісних церемоніалів, «святих» забобонів та невідкладних потреб, що аж сироти на тілі тла виступають від елементарних жванецькізмів «А пачему ета собственна?»
     Звичайно, важко усвідомити усю глибинність таїства новорічно-різдвяних обрядів, які на обраннісному рівні мають тривати саме 1 місяць і 5 днів – не менше! Інакше ніяк не відновляться богатирські сили билинних героїв-обранців. Не зможуть силою своєю звитяжною поле законотворче потрясати! І зів’яне било цілющого парламентаризму, усохнуть глибинні корені законотворення.  
     Так вже вийшло (чи піарники накаркали), що невідворотне жванецьківське запитання «А пачему ета собственна?» озвучив саме президент. Присоромивши здепутучених фразами, які, зрештою, й личать батькові. Й не лише отому, що згори. А й отим, що знизу личили б подібні фрази. Істинним батькам обраних (себто – виборцям, громадськості).
     Тому й не стрималися кінцівки клавіше-клапальні скопієклапати гарантові слова, мужів громадських гідні.  

«…кількатижневий відпочинок лише нещодавно сформованої Верховної Ради недоцільний, а з огляду на низку невідкладних завдань перед владою, вирішення яких чекає все суспільство – аморальний».
«Коаліція та уряд взяли на себе серйозні зобов’язання, тому будь-яка пауза в їх втіленні здатна викликати несприятливі наслідки, підірвати довіру громадськості до проголошених цілей, віру в їх досяжність. Зрештою, люди не зрозуміють, чому тоді, коли вся країна працює, виняткова каста недоторканних байдикує. Новорічних і різдвяних свят цілком достатньо, щоб депутати освіжили власні сили».
«В нинішніх умовах влада не може дозволити собі ані найкоротшого тайм-ауту. Депутатами стають не для того, щоб після двох-трьох голосувань брати перерву. Відмовою від цих зимових канікул Верховна Рада засвідчить нову мотивацію і якість своєї роботи», – зевсоподібно резюмував гарант.
http://www.president.gov.ua/news/data/1_21644.html

     У присоромницьких стенаннях гарантових ішлося аж ніяк не про заклик по-корчагінськи та по-пашоангелінськи барикадитися у сесійній залі в самісінький Святвечір. Пропоновано було скромненько відмовитися від 1 тижня тропічного пузогрійства (на практиці, щоправда, набігає усі 2 тижні – бо еластична «проміжність» між сесіями розтягується фактично від 21 січня до 5 лютого).
     І що ж найчесніші, найобранніші? Закувікали, як на вертелі…
     – Раніше треба було казати, до того, як ми путівками позатарювались… – звили від невдоволення регіонели.
     – Чистий популізм! – закудахкали комунери. Ще б пак, дух свого улюбленого коника вони за кілометр чують.   
     – Піар-хід, щоб нагадати про себе! Ющ хоче дискредитувати нас, – наїжачено енкаведнулися пенсіонери ленініани.  
     – «Немає ніякої необхідності пороти гарячку», «а цей тиждень нічого не вирішує» – здудлилися й занюняли НУ-НСи.
     А дійсно ж, що може вирішити якийсь там тиждень (хоч і розтягнений до місяця)? У обширах отакенної країни це – тьху! А в баченні обранців це й взагалі нічого. Це коби зайвий тиждень та щедромільйонна армія виборців попахала, ото б ВВП було! А так, не встигнеш як слід біля трибун розігрітися у блокувальних тусовках, а вже й вихідні. Вже й від парламентства глибокозаслужено відпочивати слід.  
     З намріяного: як хоцця почастіше (та погучніше) чути оте сакраментальне «А пачему ета собственна?» у застосуванні до владного обранництва. Не має значення, чи то верховно-владного чи місцево-самоврядного. Але нехай звучать оті запитання і, як електронно-мікронне бомбардування, вибивають врешті-решт СВІТЛОвий ефект на сірому тлі влади!
     Нехай хоч і звучать популістськи, хай вже хоч і з піарним присмаком, але нехай подібні запитання-звинувачення-пропозиції жиють і будуть! І пабоше! І не тока з одного бока! «Воїни світла» від громадськості, не спіть!

P.S
Не вдалося (може через неахтишне володіння інглішем) відразу призвичаїтися до ЖЖ. Гадаю, скоро втягнуся. Поки ж інерційно-симпатійно першоблогуюся на “Толоці” – http://www.toloka.org.ua/ua/blog/vik_vik/192/ 
Гадаю й другоблогування буде втішним не тільки мені…

Коментувати